Viewing 7 reply threads
  • Author
    Posts
    • #384612

      Hej!

      Undrar om det går att flyga inrikes i Thailand utan pass för spädbarn?

      /Rosarin:)

    • #403948

      Men…vart tog resten av texten vägen då? *skrattar*
      Här kommer det som försvann…

      Vi ska till Bangkok och ordna pass på amabassaden till lill-tösen och tänkte flyga i stället för att ta bilen.

      Så, nu blev det rätt. 🙂

      /R 🙂

    • #403949

      Inga problem, det kan vara en idé att ha med födselcertifikat bara för säkerhets skull, fast vi behövde inte visa det heller..

    • #403950

      Aha.
      Tack för hjälpen.

      Ska de har öronproppar första gången eller går det bra utan.
      Lill-tjejen är ju bara 7 månader.

      /Rosarin 🙂

    • #403951

      7 månader är fortfarande en bra ålder att flyga. Fontanellen är fortfarande öppen och fungerar som tryckutjämnare.

    • #403952

      Pa Airasia ar det ett maste att kunna visa upp födselcertifikat for mindre barn.

    • #403953

      Ok. Tack för hjälpen 🙂

      Pelle:

      Utveckla gärna det där med fontanellen längst fram. Jag trodde den var sluten nu men om om det är som du säger så låter det ju toppen.

    • #403954

      @Rosarin wrote:

      Ok. Tack för hjälpen 🙂

      Pelle:

      Utveckla gärna det där med fontanellen längst fram. Jag trodde den var sluten nu men om om det är som du säger så låter det ju toppen.

      Du får känna själv 🙂 men den kan fortfanade vara öppen. Är den inte det så ryker ju min teori. Den är inte så värst ömtålig.

Viewing 7 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.