Hem Forums Gemensamt, för alla Övrigt Mailutskicken av Nyhetsbrev.

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • #588181
      adonis
      Participant

        Hej.
        Jag fick tidigare rätt täta mailutskick av nyhetsbrev från Thailandsforum. Men de upphörde. Jag har alltid gillat att läsa om diverse ämnen från Thailand. Det senaste som jag sparat är daterat den 22 april 2016. Har ni slutat med att skicka ut nyhetsbreven per mail?
        Bästa hälsningar från Hasse

      • #588182
        Jimmieboy
        Participant

          Det görs ju knappt några inlägg här längre så finns ju knappt nåt att skriva i mailutskick?

          Det görs la i snitt 1 inlägg i veckan och kanske nåt enstaka nytt inlägg per månad och de känns ju lite lite att göra ett mailutskick på det.

        • #588183
          Dudde
          Participant

            När den nya sidan rullades ut blev det mycket fel och problem. Tror detta har resulterat i att den användarbasen som tidigare fanns här tröttnade. Ägarens vision utav vad sidan skulle vara gick nog inte ihop med vad användarna tyckte.
            Det var ett bra forum med människor som hade erfarenhet utav Thailand i alla möjliga synvinklar. Men den nya sidan blev ett misslyckande och är mer eller mindre utdöd nu känns det som. Jag brukade kolla sidan dagligen tidigare, numera råkar jag klicka in mig någon enstaka gång i månaden. Ett perfekt exempel på hur man inte ska göra för att rulla ut en ny version i mina ögon med tanke på alla buggar och problem man fick utstå i början. Gick ju inte äns logga in ifrån början för många användare.

          • #588193
            Surapelle
            Participant

              Jag loggade in idag, kanske första gången på snart 2 år. Problemet för mig nu är att det är svårt att läsa inläggen pga av små fonter och svaga fontfärger.

              Och jag ser att aktiviteten är väldigt låg.

            • #588233
              adonis
              Participant

                Nu förstår jag varför mitt senaste nyhetsbrev är från den 22 april 2016! Jag har alltid tyckt det varit intressant att läsa Thailandsforum.

                • #588248
                  Ben Skoglund
                  Participant

                    Vad tror ni skulle vara intressant att läsa om gällande nyhetsbrev eller på andra sätt få liv på sajten igen?
                    Alla förslag är välkomna.

                    Jag kan meddela er om att det finns planer på att återuppliva sajten igen. Hur exakt vet vi inte än, men fler aktiva forumister skulle inte skada. Det krävs ju också att fler kommenterar och svarar på andras trådar.

                • #588234
                  Hemska Sven
                  Participant

                    Ja det är riktigt tråkigt att denna sajt verkar dö sotdöden. Nu får man istället hoppa mellan en mängd Facebooks sidor av olika kvalitet. Livet går vidare ändå, men trist blev det.

                Viewing 5 reply threads
                • You must be logged in to reply to this topic.