En polsk kvinna behövde besöka sjukhus efter att ha blivit attackerad utav en ladyboy beväpnad med en högklackad sko.
Det var på natten till i söndags som bråket började utanför Marine Disco på Walking Street i Pattaya. 42-åriga Kaparzyna Pietrzycki blev förbannad när hennes make och ladyboyen började flörta med varandra.
[img2:2eu578nh]http://www.stickboybangkok.com/images/2015/03/Plagat-Somchan.jpg[/img2:2eu578nh]
Enligt vittnen så urartade situationen ganska fort när ladyboyen Plagat Somchan, 23 år, tog av sin högklackade sko och slog den polska kvinnan flertal gånger i huvudet till skon gick sönder.
Det polska paret lämna platsen och sökte hjälp för frugan som blödde kraftigt från ett djupt sår över ögat.
Polisen med hjälp av turistpolisen kunde efter en kort stund lokalisera den våldsamma ladyboyen. Plagat erkände att hon attackerat den polska kvinnan och är anhållen för misshandel.
Källa: Stickboybangkok
Sponsrat av: Gecko Do It – Webbyrå i Thailand