Forum Replies Created
-
AuthorPosts
-
Jeg er ogsĂ„ en av de âBeatrice Nilssonâ prĂžvde Ă„ lure. Ble oppringt i denne perioden 2x av en jente, men nĂ„r jeg ringte tilbake, da fikk jeg ikke svar.
FĂžlte etterhvert intuitivt at noe er galt, og begynte Ă„ sjekke. Dermed fant ut at websiden til reisebyrĂ„et hennes er âunder oppbyggingâ hele tiden og at de bruker gmail⊠SĂžkte videre pĂ„ hennes mail adresse og fant dette forumet. Der fant jeg et brev hun skrev til en annen mann i Sverige â at hun kommer til ham pĂ„ samme dato som til meg â 29 september! đ
Ellers, jeg fikk sms 2x daglig av henne, og mail i alle hverdager. Fikk ogsÄ en pakke med slips og knapper.
Det endte at hun ba (plutselig) om ca 8000kr for reise til Norge.En enkel sjekketips mot sĂ„nne bedragere â still âhenneâ litt vanskelige spĂžrsmĂ„l og se om du fĂ„r svar. Om hun sier at hun vil svare senere men gjĂžr det ikke, spĂžr igjen. En ekte person vil svare, mens de som sender masseproduserte brev har ikke tid til detaljerte svar!
Jeg avslĂžrte en lignende opplegg med Ă„ kopiere samme spĂžrsmĂ„l og si at jeg svarer pĂ„ nye brev etter Ă„ ha fĂ„tt svar pĂ„ det jeg spurte. Etter to brev fra min side med kopi av samme spĂžrsmĂ„l (som jeg fikk ikke svar pĂ„), det ble slutt uten et ord forklaring. SĂ„nne mennesker som regel gidder ikke Ă„ bruke tid til det⊠đMulig at neste gang heter âBeatriceâ noe annet, sĂ„ vĂŠr pĂ„ vakt!
Her fĂžlger alle hennes brev pluss noen av mange bilder jeg fikk.
1 – Heeej ! Beatrice hĂ€r frĂ„n E-kontakt…Tack för ditt svar till mig. Blev positivt glad för det. Jag har bott i Sverige i 14 Ă„r. Jag blev adopterad nĂ€r min mamma gifte sig med en Svensk man. Jag har arbete som sjukvĂ„rdsbitrĂ€de för kommunens rĂ€kning för Ă€ldreomsorgen i SkĂ„ne. Jag Ă€r singel. Inga barn. 27 Ă„r gammal. Jag kan tĂ€nka mig att flytta om det skulle visa sig att vi gillar varandra.. Jag Ă€r 160 cm lĂ„ng 46 kg. Frisk och helt normal. Jag Ă€r av den övertygelsen, att Ă€rlighet Ă€r ett fundament och riktlinje för en lycklig relation. Gillar inte krogen och discoliv. Jag har varit singel nu nĂ€stan 2 Ă„r. Har tröttnat pĂ„ ensamheten. Jag skickar med lite foton frĂ„n min by i Thailand sĂ„ du fĂ„r en uppfattning om mitt ursprung, samt nĂ„got frĂ„n Sverige , dĂ€r min syster bor. Se bilagorna. Skriver till dig hĂ€r via min e-mejl en gĂ„ng om dagen , eller varannan dag. För att lĂ€ra kĂ€nna varandra bĂ€ttre ,tills den dag dĂ„ vi kan ge detta en Ă€rlig chans att pröva att leva tillsammans . Jag Ă€r seriös i detta och hoppas att du Ă€r av samma sort ? Har du nĂ„gra fler foton att ge mig ? Vad arbetar du med annars ? Jag skriver pĂ„ Svenska pratar ocksĂ„ Svenska.. Med skĂ„nsk dialekt. he he he . Tror du kan förstĂ„…Kramar frĂ„n din nya vĂ€n Beatrice frĂ„n Thailand
2 – Tack sÄÄ … hjĂ€rtligt för du svarar mig. Blev verkligt glad av ditt brev. Ăr glad att du gillar mig… jag gillar dig med…Ă lder spelar ingen roll för mig..För tillfĂ€llet Ă€r jag hemma, hemma hos min mor. HjĂ€lper henne i lantbruket. Min Mor har gĂ„tt i pension och har flyttat tillbaks hem till byn i Thailand tillsammans med min styv far. Jag Ă€r hĂ€r tillfĂ€lligt. Bor ju annars utanför Helsingborg. Bjuv om du har hört talats om de ? Men Ă€r som sagt flyttbar. Jag har jobb som vĂ€ntar eller a- kassa vilket jag vĂ€ljer. Men för dagen. Ăr jag hemma hos min mor för att fĂ„ ett avstĂ„nd till en osund relation med min Ex. Men börjar att lĂ€ngta tillbaks till Sverige. Men sĂ„ lĂ€nge jag Ă€r singel kĂ€nns det som det kvittar att sitta ensamen i en lĂ€genhet i Sverige. VĂ€ntar med min hemresa tills jag har funnit en ny kĂ€rlek som jag Ă€r vĂ€lkommen till. Hoppas du menar allvar med mig och vill ge detta en Ă€rlig chans ? Jag bifogar lite nya bilder frĂ„n mig hemifrĂ„n Thailand sĂ„ du kan se hur jag har det . Se de bifogade korten.
Hur kÀnner du att redan frÄn början gÄ in helhjÀrtat i de vi har funnit NAVN ? SkrÀmmer jag dig ? Vi Thaitjejer Àr lite sÄdÀr allt eller inget. Hoppas du kan förstÄ mig rÀtt. En ljummen relation leder ju knappast nÄgonstans. Vore ju trevligt att kunna fÄ vara tillsammans i fysisk mening för att finna ut personkemi etc.. Jag har ingen som helst brÄdska. Men och andra sidan vill jag inte ha en relation som inte leder nÄgonstans.
Ok. Vore dessutom roligt om vi kunde sms,a för att fĂ„ en intimare kontakt. Tills dagen Ă€r mogen för oss att fĂ„ varandra. Mitt mobilnummer Ă€r +66808575047 Att sms’a funkar skapligt. Men att ringa funkar inge vidare , har dĂ„lig tĂ€ckning hemma i byn. De bara bryts hela tiden. Vad har du för mobilnummer ? Men om vi kommer överens om en tid kan vi trĂ€ffas live med msn och webbcamera ? Som person tillhör jag den lugna typen som inte brusar upp för smĂ„saker… Ăr kolugn i mitt sett att vara he he he …Tycker om att visa kĂ€rlek och att fĂ„ kĂ€rlek…
3 – Ălskade vĂ€n… NAVN⊠Ăr glad för den kontakt vi har fĂ„tt Jag har ungefĂ€r samma kĂ€nslor för dig som du kĂ€nner för mig. Gillar de du skriver mycke. Jo jag Ă€r svensk medborgare och kristen. Tycker du verkar seriös . Tror vi har alla förutsĂ€ttningar att göra nĂ„got bra av detta. Tycker ocksĂ„ att vi ger detta en Ă€rlig chans för att finna ut om vi passar för varandra , ja du vet person kemin etc… Jag har nu varit hemma i min by Phayao, som ligger 40 km nordöst om Chiang Mai, i Norra Thailand i över ett Ă„r och jag har sagt upp min lĂ€genhet i SkĂ„ne för jag hade ingen ambition att Ă„tervĂ€nda till Sverige dĂ„ jag kĂ€nde mig krĂ€nkt av min Ex. Som misshandla mig pĂ„ fyllan. Han var sjukligt svart sjuk och jag vill inte ha tillbaks nĂ„got av den osunda relation vi hade. Jag kunde inte ens gĂ„ till matafĂ€ren ensamen . Innan det blev “big drama” i vĂ„ran bostad. Nu Ă€r detta slut sedan över ett Ă„r och jag söker efter en sund seriös man som vet vad det innebĂ€r med att ta ett gemensamt ansvar i en sund relation. En sund relation dĂ€r vi kan visa varandra tillit redan frĂ„n början. SĂ„ fort det smyger sig in misstro sĂ„ har det en benĂ€genhet att förstöra den allra bĂ€sta relation. Hoppas du förstĂ„r vad jag menar.
Hoppas att du Ă€r mannen i mitt liv… Jag tror pĂ„ att en öppenhjĂ€rtlig konversation, Ă€r vĂ€gen till en lycklig relation, och som det kĂ€nns i dag sĂ„ kĂ€nns det rĂ€tt med dig min vĂ€n. Hur tycker du vi ska gĂ„ vidare ? Vill du jag reser till dig ? Eller vill du komma ner till mig för en kĂ€rleks semester för 1 vecka eller 2 … Ja för att finna ut om vi passar för varandra . Hur kĂ€nner du ? Har du plats för mig i sĂ„dant fall i ditt hjĂ€rta och i din bostad ? Ok. För min del sĂ„ har det ingen betydelse om du kommer hit eller om jag reser till dig. De viktiga Ă€r ju att vi har möjlighet att finna ut om vi passar för varandra. En internett relation som inte leder nĂ„gonstans och som inte ger resultat kĂ€nns ju meningslös,, eller hur kĂ€nner du ? SĂ€nder lite nya bilder hemifrĂ„n lantbruket dĂ€r jag jobbar om dagarna nu hemma hos mor Vi har apelsin odling, höns och getter, Samt nĂ„gra kor och buffalos. Sedan har vi den vanliga risodligen dessutom. Se filerna. Jag bor 20 km, till nĂ€rmaste internettcafe dĂ€r jag skriver ifrĂ„n nu. Har ingen dator hemma, bara sĂ„ du kan förstĂ„ min livs situation. Min mor hĂ€lsar . Skriver till dig efter du svarat.
Kramar frĂ„n din hjĂ€rtevĂ€n Beatrice i Thailand4 – Ălskade NAVN … Tack för du skriver till mig… Kan du ge mig ditt mobil nummer? Jag föredrar en man i 50 Ă„rs Ă„ldern som vet vad han vill. Inte en ung man för mig tack. Detta kĂ€nns nĂ€stan för bra för att vara sant. Men jag vĂ€ljer att ha min tillit till dig. Gillar de du skriver mycket..Tycker du verkar vara seriös i ditt sett att skriva och utrycka dig pĂ„. KĂ€nner att du menar allvar med detta. KĂ€nner att vi Ă€r pĂ„ samma vĂ„glĂ€ngd .KĂ€nns sĂ„ fantastiskt att jag Ă€r vĂ€lkommen till dig. Jag vill ju hjĂ€lpa dig NAVN och bli ett stöd för dig i ditt hem och i framtiden kanske vĂ„rat gemensamma hem. Jag har pratat med min mor och som det ser ut skulle jag kunna resa till dig till Lördag den 29e September nu om nĂ„gra veckor . Funkar de för dig ? Jag mĂ„ste vara kvar en tid nu för vi stĂ„r mitt i apelsinskörden. Men mĂ„ste veta om du menar allvar med mig först ?? Har du plats för mig i sĂ„dant fall ? Ok. KĂ€nns spĂ€nnande detta. KĂ€nns fantastiskt. De har ju gĂ„tt sĂ„ fort allting. Bifogar lite nya bilder hemifrĂ„n min by sĂ„ du kan se hur jag har det i dag. Se de bifogade filerna. Vad gör du i veckan annars ? Jag hjĂ€lper min mor som vanligt pĂ„ fruktmarknaden . Det Ă€r min mor pĂ„ ena bilden om du undrar.. Jag har tagit bort profilen pĂ„ e-kontakt nu nĂ€r jag har funnit dig. Bara sĂ„ du vet. Det rĂ€cker med en man i mitt liv. Jag gĂ„r in helhjĂ€rtat i det vi har funnit. Vi hĂ„ller kontakten nu varje dag tills första riktiga kramen sĂ„ kommer dagarna att gĂ„ fort. De viktiga Ă€r ju att vi har hjĂ€rtat pĂ„ rĂ€tta stĂ€llet , och som det kĂ€nns i dag kĂ€nns allting rĂ€tt med dig. Hoppas du kĂ€nner lika ? Hoppas det funkar för dig ? Kramar frĂ„n din Beatrice i Thailand.
5 â Ălskade NAVN.. Tack för din inbjudan att fĂ„ resa till dig…Och ditt mobilnummer.. Tack för dina underbara brev. Jag har lĂ€st dem , och gillar de du skriver. Har svĂ„rt att fatta att detta hĂ€nder mig.. Jag reser i sĂ„dant fall med flyget direkt till Arlanda frĂ„n Bangkok den 29,onde September. Jag kan ju ta tĂ„get till Sundsvall. Jag skulle behöva ha din fulla adress ? Innan jag bokar en biljett. Det har med mina resehandlingar att göra. MĂ„ste ju göra en tillfĂ€llig eftersĂ€ndning av min post etc. Kan du sĂ€tta upp en skylt pĂ„ din dörr med mitt namn pĂ„ dĂ„ NAVN ? Kan du ta hand om min post om jag gör en tillfĂ€llig eftersĂ€ndning innan jag har landat ? Mitt fulla namn Ă€r Beatrice Nilsson
Jag Àr öppen att diskutera om barn osv nÀr vi ses Àlskling.
Mitt ex var pÄ fyllan för mycket och jag borde lÀmnat honom lÄngt innan.
Det Ă€r vĂ€l sĂ„ med kĂ€rleken. SlĂ„r vĂ€l oftast ner som en bomb. SĂ€llan den kommer smygandes. Eller hur kĂ€nner du ? Jag har liksom fjĂ€rilar i magen. Tror det Ă€r kĂ€rlek pĂ„ G. PĂ„ fritiden tycker jag om skogspromenader. Jag gillar bĂ€rplockning och svamp plockning. Jag tycker om att pyssla om min man om jag nu har en man. Jag tycker om att baka bullar..etc.. Jag tycker om att spela badminton.. Tycker om att Ă€lska mycket hoppas du gillar att Ă€lska ? Ger dig lite nya foton hemifrĂ„n min by. Se de bifogade filerna. Stannar vĂ€l hos dig sĂ„ lĂ€nge jag fĂ„r.. Förhoppningsvis hela livet. Jag satsar i alla fall pĂ„ en livslĂ„ng relation… Kyssar frĂ„n din hjĂ€rtevĂ€n Beatrice6 â Ălskade NAVN…Tack för din adress Ă€lskling…Jag Ă€ndrar adressen frĂ„n 20e September Ă€lskling. Bara den fysiska adressen inte epost naturligtvis. KĂ€nns underbart att jag Ă€r vĂ€lkommen till dig..Jag ska in till stan senare i veckan för att boka en biljett Ă€lskling..Jag ber resebyrĂ„n bekrĂ€fta min biljett bokning till dig, tider etc. SĂ„ det inte blir nĂ„gra missuppfattningar. Ăr vĂ€ldigt glad för det vi har funnit hos varandra . Jag tror vi har alla förutsĂ€ttningar att göra nĂ„got bra av detta ,bara vi hjĂ€lps Ă„t med ett gemensamt ansvar . Men kĂ€nner att det Ă€r i bĂ€gges intresse att vi ska fĂ„ varandra. Jag hör av mig i veckan efter att jag har varit vid resebyrĂ„n.
Bifogar lite nya foton ,taget frÄn södra Thailand nÀr jag var nere vid havet för en helg. Se de bifogade filerna.
Hur ser helgen annars ut för dig ? Jag undrar har du en garderob för mig nĂ€r jag har kommit sĂ„ jag kan hĂ€nga upp mina klĂ€der ? Min kĂ€rlek bara blir starkare och starkare , för varje dag som gĂ„r. SjĂ€lvklart ska vi stanna i sĂ€nghalmen Ă€lskling nĂ€r jag har kommit. Jag Ă€lskar de intima, Ălskar sex, ofta mycke och lĂ€nge…I helgen som kommer, ska jag pĂ„ vandring bland bergen hemma. Jag jobbar extra pĂ„ helgerna som trecking guide. Ska guida en grupp turister genom en vandringsled som Ă€r 40 km. LĂ„ng. SĂ„ jag kommer inte Ă„t internett i helgen. Men svarar dig pĂ„ mĂ„ndag igen via din e-mejl. Men jag kan sĂ€nda sms, bara jag har tĂ€ckning. SĂ„ du vet lĂ€get NAVN.
Bara du sms,ar mig en timma innan i veckorna nÀr du vill, om du vill trÀffas live med msn och webbcamera.
Kyssar frĂ„n din egen Beatrice och blivande fru.7 â Ălskade NAVN. Helgen var full hĂ„lligĂ„ng. Vandrade drygt 40 Km bland bergen hemma, och guidade ett 10-tal turister. Tillsammans med min granne vĂ€ninna. Det var roligt. Min vĂ€ninna figurerar pĂ„ ett av korten, om du undrar. Hon visar byn vi sov i, som heter Mong Village. Det Ă€r en typ av Hilltrabe folk som bor i bergen. Liknade samer i Norra Sverige om du undrar. De bor i Bambu hyddor. HĂ€r Ă€r vĂ€dret 28 grader varmt typ Ă„ret runt. Förutom pĂ„ natten kan de gĂ„ ner mot en 15 grader varmt.
Allting gĂ„r liksom lĂ€ttare sedan jag trĂ€ffa dig. Vet inte vad det beror pĂ„ men men, Ăr vĂ€l kĂ€rlek i luften..Jo min familj hĂ€lsar sĂ„ hjĂ€rtligt bĂ„de min mor och styv far hĂ€r i Thailand och min syster Kanjana och Gunnar i Sverige. De bor ju utanför Linköping, Ljungsbro om du kĂ€nner till de. De lyckönskar oss i de vi har funnit och de hĂ€lsar dig vĂ€lkommen in i vĂ„r familj.
Jag sĂ€nder lite nya foton frĂ„n vĂ„ran natur som jag vandrade i helgen i. Se bilagorna. Hur var helgen för dig som gick annars ? Vad ska du göra i veckan annars ? Vad sĂ€ger dina kompisar nu dĂ„ nĂ€r jag kommer till dig ? Jag ska in till stan i veckan och boka min biljett. Jag bokar till Oslo dĂ„? 2 meter skĂ„p. har du det? hehe Jag hör av mig under veckan Ă€lskling. Kramar frĂ„n din hjĂ€rtevĂ€n Beatrice..8 -Ălskade NAVN . Har svĂ„rt att beskriva hur mina kĂ€nslor Ă€r till dig. Kan inte finna ord. De har ju gĂ„tt sĂ„ fort allting. Men men… Det Ă€r vĂ€l sĂ„ med kĂ€rleken. SĂ€llan den kommer smygandes.. Alla i min by frĂ„gar mig vad som har hĂ€nt med mig. De sĂ€ger att de tror jag har blivit kĂ€r… Tror de ligger lite i vad de sĂ€ger. Jag trodde inte pĂ„ detta med kĂ€rlek över nĂ€tet tidigare. Men mĂ„ste erkĂ€nna att nĂ„gonting har du gjort med mig NAVN. Har ju liksom fjĂ€rilar i magen…. Tror det Ă€r de som Ă€r kĂ€rlek. I dag blir det som vanligt ska vara i lantbruket med mor. En del dagar Ă€r vi pĂ„ fruktmarknaden andra hemma i Lantbruket. Vi kommer att gĂ„ pĂ„ bete med djuren. Sedan ska jag reparera stĂ€ngsel. Se de bifogade fotona.. Min mor hĂ€lsar till dig NAVN.. Hoppas nu dagarna ska gĂ„ fort tills första kramen. LĂ€ngtar efter första natten tillsammans. Skriver mera i morgon till dig NAVN. Hur kĂ€nner du ? FĂ„r jag sova i samma sĂ€ng som dig första natten ?? Hur har din dag varit ? För att beskriva min kĂ€rlek till dig sĂ„ har jag en speciell song till dig i dag Ă€lskling. SĂ€tt pĂ„ ljudet pĂ„ högtalarna och lyssna pĂ„ texten nĂ€r du blundar. SĂ„ hoppas jag du förstĂ„r mina kĂ€nslor för dig. Klicka pĂ„ den bifogade lĂ€nken.
http://www.youtube.com/watch?v=d1EWWkH1zSk Ger dig ett foto frĂ„n mig nĂ€r jag tĂ€nker pĂ„ dig.. Se bilagan. Kyssar och kramar frĂ„n din egen Beatrice9 – Hej Ă€lskling. Hur har din dag varit Ă€lskling ? Jag undrar vad har du för skjortstorlek NAVN ? Jag hade tĂ€nkt köpa med mig lite Thai siden skjortor till dig. Vilka fĂ€rger gillar du ? Jag hör av mig om de…. Ăr det nĂ„got annat du vill jag ska ta med till dig hĂ€rifrĂ„n frĂ„n Thailand som inte finns i Sverige? Jag undrar. FĂ„r jag ta med mig min lilla Budda staty och ha i sovrummet hos dig ?
Ger dig lite nya foton hemifrĂ„n min by. Se de bifogade filerna. PĂ„ ett av korten sĂ„ Ă€r det mina Svenska vĂ€ninnor som var och hĂ€lsa pĂ„ mig om du undrar. PĂ„ ett annat kort Ă€r jag i söder av Thailand Vid Ko-Lanta pĂ„ utflykt över en helg vid havet. Kan inte mejla dig i helgen, för jag Ă€r pĂ„ trecking tur som vanligt. Men jag hör av mig pĂ„ mĂ„ndag igen som vanligt. Bara sĂ„ du vet lĂ€get..Vill bara att du ska veta att du har gjort mig till vĂ€rldens lyckligaste tjej NAVN…Ha en underbar kvĂ€ll, sĂ„ hörs vi pĂ„ mĂ„ndag. Men jag sĂ€nder mina sms, som vanligt. Kramar frĂ„n din hjĂ€rtevĂ€n Beatrice i Thailand…
10 – Hei Ă€lskling, Jp jag Ă€ter allt, kött och fisk. Gillar vegetables mycket med. Jag dricker inte alkohol alls Ă€lskling.
Jo jag fĂ„r dina sms och skickar ju till dig med…
Trekking eller vandringen gick fint i helgen. Det var 8 turister frĂ„n Sverige, Belgien och Ăsterrike.
Vi börjar med att Äka till en elefant camp- sedan rida elefant en timme eller sÄ i skogen. Sedan vidare med bil uppför fjellet. Sedan vandring en timme eller tvÄ innan lunch pause. Sedan 3 till 4 timmar fram till en Lisu by. DÀr dusch ( vatten skopa frÄn en vatten tunna) och kvÀllsmat.
Tidigt i sÀng alla trötta. Sedan söndag vandring ner igen och avlutade runt lunch tid.
Kyss och kram din Beatrice11 – Hei Ă€lskling, Min syster och hennes man anvĂ€nder alltid denna resebyrĂ„. De har de gjort i flera Ă„r och det har aldrig varit nĂ„gra problem. Du kan ju ringa dem om du Ă€r orolig… Tack för dina trevliga mail. Ja igĂ„r tog jag ledigt med idag hjĂ€lper jag mor pĂ„ frukt marknaden igen. Ja det skulle vara trevligt att trĂ€ffas allesammans. Ja nu Ă€r det inte kvar.. Har fjĂ€rilar i magen.. Skall bli sĂ„ hĂ€rligt att snart fĂ„ mötas Ă€lskling. Jag sover oftast naken, tycker du det blir bra eller?
Kyssar i massor din Beatrice12 – Hej Ă€lskling, Tack Ă€lskling för att du ordnat namnskylt…
Ja nu Ă€r det inte mĂ„nga dagar kvar.. KĂ€nns overkligt att allt gĂ„tt sĂ„ fort men men. KĂ€rleken har sina egna vĂ€gar..Jag har i alla fall varit inne i stan i dag och handlat lite skjortor till dig. Hoppas du kommer gilla dem. Bifogar lite blider sĂ„ du fĂ„r se hur de ser ut. Se de bifogade filerna. Vi kan handla mat nĂ€r jag kommit Ă€lskling..Jag har en frĂ„ga Ă€lskling. FĂ„r jag sova i din sĂ€ng första natten ?? he he he … Ska jag ta med P- piller ?? Eller .. Kommer nog inte kunna lĂ„ta bli dig… Vi hörs i morgon Ă€lskling. Hur ser veckan annars ut för dig ? , Kramar i mĂ€ngder frĂ„n din Beatrice13 – Miss Beatrice has visited our office to pick up her ticket and make final payment.
But Beatrice has had financial problems
If you want to assist her with sharing the balance for the ticket
you are welcome to Transfer to the following account.
7850 Nok.. And mark your payments with support for Beatrice Nilsson Ticket.
Transfer 7850 Nok. to
CHALERMSAK SAITA
Account nr : 868-2180-753 . Siam Commercial Bank
Swiftcode ( SICOTHBK )
Kad Suan Keaw , Branch 6 Floor 2 one A, 21 Huay Keaw Rd. Sub district, Suthep, district Muang Chiang Mai 50200 Thailand .
Important, Please note the following:
Please let your bank help you and send us a copy by scanned file to our e-mail from the payments your bank give you, for faster administration.
We have many overseas clients and this helps expedite to identify your payment.
Also make sure Bank Account name is : Chalermsak Saita (NOT Orient My Travels ).
Best regards, Mr Chalermsak Saita owner and administrator for Orient My Travel Co. Ltd
Phone. +66871-845-716 Please look at our Website http://orientmytravels.co.cc/14 – Det blev en halv dag i dag med treckingen. SĂ„ var inne i stan vid resebyrĂ„n. För att hĂ€mta min biljett som jag förbokat och betalat deposition till. Jag hade blivit lovad att fĂ„ lĂ„na av min familj för slutbetalningen . Men min familj har inte fĂ„tt ihop till de som saknas dĂ„ skörden har slagit fel efter tropiska stormar som har varit den senaste tiden. Nu klara vi oss skapligt eftersom de vĂ€rsta var i Södra Thailand. Men vĂ„r majs skörd har slagits sönder helt. Ăr vĂ€ldigt ledsen i dag. Mina tĂ„rar faller…..Mitt enda hopp stĂ„r till dig Ă€lskling, om du kan vara ett stöd i detta tillfĂ€lligt tills jag har kommit till dig? Vill inte att du ska kĂ€nna detta som ett krav utan bara om du kĂ€nner en glĂ€dje i de vi har funnit och om du klarar av att vara ett stöd tillfĂ€lligt tills
min första a- kasse lön. Jag fÄr den efter en mÄnad vid hemkomst och jag kommer naturligtvis vara ett stöd för dig med , Med allt vad det innebÀr med ett gemensamt ansvar för den gemensamma ekonomin för rÀkningar mat och boende etc.. Finns tyvÀrr inga billiga sharter resor hÀrifrÄn bara reguljÀrt. Dessutom sÄ fÄr jag inte resa för min familj och regelverket i Thailand om jag inte har en tur och retur biljett. Ja om vi inte skulle trivas ihop. Men det Àr inget jag förutsÀtter. Utan bara en garanti. Hoppas du förstÄr mig rÀtt. Jag kommer ju naturligtvis göra allt för att vi ska fÄ de bra tillsammans.
Om vi trivs och allt flyter pÄ sÄ betalar resebyrÄn tillbaks hÀlften efter 6 mÄnader. Bara sÄ du vet. Jag betalade vad jag klarade av, nÀr jag bokade biljetten, men de saknas en del. Hoppas att du kan vara ett stöd sÄ vi kan ro detta i land. Jag klarar omöjligt av detta pÄ egen hand. Jag Àr ingen rik tjej bara sÄ du vet. DÀremot Àr jag rik pÄ kÀrlek. Ok. Hoppas det ordnar sig sÄ vi fÄr varandra nu . KÀnn inte detta som ett krav utan vill bara ha din hjÀlp om de kommer frÄn ditt hjÀrta. Om du kan hjÀlpa till ? Betala i sÄ fall direkt till resebyrÄns konto sÄ jag bara har att hÀmta biljetten . ResebyrÄn har
lovat att sÀnda dig en bekrÀftelse under dagen , har de gjort de ? Hur ser veckan annars ut för dig ? Ger dig ett foto frÄn mig hur jag kÀnner mig i dag.. ( Ledsen ) Kramar i mÀngder frÄn din
Beatrice i Thailand15 – Hej Ă€lskling,
Detta Àr den information frÄn resebyrÄn skickade.
Hoppas pÄ dig Àlskling.
Puss och kram din BeatriceBegin forwarded message:
From: Thailand My Travel
Date: 23 september 2012 19.20.33 GMT+07.00
To: NAVN
Subject: Confirm..Miss Beatrice has visited our office to pick up her ticket and make final payment.
But Beatrice has had financial problems
If you want to assist her with sharing the balance for the ticket
you are welcome to Transfer to the following account.7850 Nok.. And mark your payments with support for Beatrice Nilsson Ticket.
Transfer 7850 Nok. to
CHALERMSAK SAITA
Account nr : 868-2180-753 . Siam Commercial Bank
Swiftcode ( SICOTHBK )
Kad Suan Keaw , Branch 6 Floor 2 one A, 21 Huay Keaw Rd. Sub district, Suthep, district Muang Chiang Mai 50200 Thailand .Important, Please note the following:
Please let your bank help you and send us a copy by scanned file to our e-mail from
the payments your bank give you,
for faster administration.
We have many overseas clients and this helps expedite to identify your payment.
Also make sure Bank Account name is : Chalermsak Saita (NOT Orient My Travels ).
Best regards, Mr Chalermsak Saita
owner and administrator for Orient My Travel Co. Ltd
Phone. +66871-845-716 Please look at our Website http://orientmytravels.co.cc/[attachment=2:1n7xqp6f]Beatrice vid konditoriet .JPG[/attachment:1n7xqp6f]
[attachment=1:1n7xqp6f]Templet i Nongkai 3.JPG[/attachment:1n7xqp6f]
[attachment=0:1n7xqp6f]siste bilde.jpg[/attachment:1n7xqp6f]
-
AuthorPosts