Hem › Forums › Gemensamt, för alla › Övrigt › Köp & Sälj – Byt & Hyr › SWEA KAN FORUM 2008
- This topic has 5 replies, 3 voices, and was last updated 17 years, 9 months ago by
Mango.
-
AuthorPosts
-
-
2 October, 2008 at 3:16 am #385835
Den 16 november anordnar SWEA Bangkok ett SWEA KAN FORUM. Här har du chansen att presentera och ställa ut era produkter (tjänster). Kanske tillverkar och säljer ni tex. smycken, bakverk, medan andra kanske har klädeskollektioner ni representerar. Kanske någon importerar svenskt glas eller liknande, någon kanske har gamla böcker eller leksaker de vill bli av med.
Vi knyter kontakter, säljer, pratar, delar erfarenheter etc. Vi kommer att ordna försäljning av kaffe, te, vin, soft drinks etc.
Vi kommer att hålla till på XAP Music, Ruamruedee 3 Bulding, Ruamrudedee Soi 3 mellan kl. 13.00-18.00 16 november.
SWEA kan ställa bord till förfogande och ni hyr en plats med bord för 600 Baht. Ta själva med er vad som behövs för att ni skall kunna presentera era produkter.
Ta och tänk till om ni har något att presentera. Man kan också ställa sina tjänster till förfogande, tex berätta om projekt, promota ett hotell, ett SPA eller liknande.
Anmäl ert intresse i god tid till Erika på erika_bkk@yahoo.com eller mobil 081-5546688. För mer information, tag gärna kontakt med någon ur styrelsen eller programgruppen.
Vi hoppas på stor uppslutning och ser fram emot stort deltagande. Glöm ej notera detta datum i din agenda.
VÄLKOMNA!
SWEA Bangkok -
2 October, 2008 at 4:05 am #414596
För mer information om SWEA Bangkok, gå in på http://www.chapters-swea.org/bangkok
-
2 October, 2008 at 9:58 am #414597
Dum fråga kanske men vore det inte bättre att kalla det mässa? Forum klingar mer som en plats att ytbyta erfarenheter än att göra reklam för produkter och tjänster (som jag tror många skulle vara intresserade av).
Många läser ju bara rubriken och jag antar att den hamnar på fler platser än här.
-
5 November, 2008 at 3:31 pm #414598
NY PLATS!!!
SWEA KAN FORUM har flyttats till Stable Lodge, Sukhumvit Soi 8.
Kom och handla och se på Söndag 16 November mellan 13.00-18.00
VÄLKOMNA!!
-
5 November, 2008 at 4:24 pm #414599
Är arrangemanget bara för svenska kvinnor eller får vi vanliga människor också komma dit? :sunny:
-
15 November, 2008 at 3:01 am #414600
Alla är Välkomna!!!
Julpyssel, godheter, böcker, kläder m.m.
Imorgon, Söndag 16 November. 13.00-16.00 på Stable Lodge. Sukhumvit Soi 8.
Hoppas på att se er där!
-
-
AuthorPosts
- You must be logged in to reply to this topic.